Зміст

Новини

Прес релізи

Церква в Україні

Історія УГКЦ

УГКЦ сьогодні

Офіційні документи

Патріархат

Бібліотека

Запитуємо священика

Контакти

Головна сторінка

Rambler's Top100


Помилка в тексті?
Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!

   В розділі...
    <<< Назад
  
1. Про утвердження патріаршого устрою Української Греко-Католицької Церкви (Пастирське послання)
06.09.2004 [12:49] // Патріархат // UGCC News
3 червня цього року Божого Постійний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви у супроводі митрополитів і під проводом Глави Церкви відвідав Святішого Отця Івана Павла ІІ. Головною темою розмови було створення патріархату УГКЦ. Святіший Отець так висловив своє ставлення до цього питання: “[...] Я поділяю Ваше прагнення, яке закорінене також у канонічних і соборових приписах, щоб мати повний юридично-церковний устрій. Поділяю це як у молитві, так і в терпінні, очікуючи визначеного Господом дня, в якому я, як Наступник святого Апостола Петра, зможу підтвердити дозрілий плід Вашого церковного розвитку”. Дехто помилково зрозумів ці слова як крах усієї справи здобуття патріархату. Насправді ж Вселенський Архиєрей підтвердив законність такої потреби. Він підніс ідею патріархату понад чисто людські сподівання і нагадав нам, що, хоч справа патріархату УГКЦ і впливає на земну політику, вона все ж не визначається нею.

2. Слово Святішого Отця Івана Павла ІІ до членів Постійного Синоду УГКЦ
15.07.2004 [16:38] // Патріархат // UGCC News
 
Я радію цією зустріччю з Вами, які тут представляєте Українську греко-католицьку Церкву, її Пастирів, монахів і монахинь, як також усіх її вірних.

3. Звернення до Папи Римського Івана Павла ІІ народних депутатів України з проханням надати патріарший статус УГКЦ
15.07.2004 [10:33] // Патріархат // UGCC News
 
Понад 150 народних депутатів України підписали звернення до Папи Римського Івана Павла ІІ з проханням надати патріарший статус Українській Греко-Католицькій Церкві.

4. Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії до духовенства, монашества і вірних УГКЦ з приводу візиту до Москви Кардинала Вальтера Каспера
15.07.2004 [10:32] // Патріархат // UGCC News
 
Нещодавній візит Кардинала Вальтера Каспера до Москви, під час якого також розглядалися справи нашої Церкви, зокрема визнання Патріархату УГКЦ, став темою дискусій не тільки на нашій батьківщині, а й у цілому світі. Той факт, що обговорення справи внутрішнього розвитку нашої Церкви відбувалося не в Києві, Львові чи Римі, а в Москві – і, що головне, без нашої участі, – стривожив, а почасти й обурив багатьох греко-католиків. Бажаємо сказати декілька слів на цю тему, відповідаючи тим самим на численні запити наших вірних.

5. Прес-реліз про зустріч Святішого Патріарха Алєксія ІІ з Кардиналом Вальтером Каспером (рос. мова)
13.07.2004 [14:22] // Патріархат // UGCC News
 
22 февраля 2004 года в рабочей резиденции в Чистом переулке Святейший Патриарх Московский и всея Руси Алексий II принял делегацию Римско-Католической Церкви во главе с председателем Папского совета по содействию христианскому единству кардиналом Вальтером Каспером.

6. Прес-реліз про зустріч Митрополита Кирила з Кардиналом Вальтером Каспером (рос. мова)
12.07.2004 [14:33] // Патріархат // UGCC News
 
19 февраля 2004 года в Москве состоялась встреча председателя Отдела внешних церковных связей Московского Патриархата митрополита Смоленского и Калининградского Кирилла с председателем Папского совета по содействию христианскому единству кардиналом Вальтером Каспером.

7. Реакція Предстоятелів Православних Церков на ідею визнання патріархату УГКЦ (рос. мова)
11.07.2004 [10:52] // Патріархат // UGCC News
 
Отзывы Предстоятелей Поместных Церквей на письмо Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Алексия и меморандум кардинала Вальтера Каспера по вопросу об учреждении униатского патриархата на Украине

8. Звернення Синоду Єпископів УГКЦ до вірних щодо результатів Третьої сесії Патріаршого Собору УГКЦ, що проходила у червні-липні 2002 року (фрагмент)
10.07.2004 [10:30] // Патріархат // UGCC News
 
Влітку минулого року відбулася Третя сесія Патріаршого Собору УГКЦ, в якій взяли участь представники нашої Церкви з України і діаспори. Результатом їхньої плідної праці була низка рішень, які представлені у двох важливих документах. Перший – "Дороговказ віруючого" – це перелік практичних вказівок, яких повинні дотримуватися греко-католики. Цей документ, затверджений Синодом Єпископів, вже потрапив до рук кожного вірного нашої Церкви. Другий документ – низка пропозицій з різних аспектів життя Церкви, які учасники сесії Собору подали Синодові Єпископів на розгляд, затвердження і втілення в життя.

9. Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого (фрагмент)
08.07.2004 [09:51] // Патріархат // UGCC News
 
В часі мого прибуття до Риму відбувався II Ватиканський Собор. Як у минулих століттях, починаючи від Першого Апостольського Собору в Єрусалимі, Собор являється збором верхов­них пастирів Христової Церкви, які дають свідчення віри і життя повірених їхньому учительському і пастирському служінню Церков. Отці Собору свідчать перед Церквою і перед цілим світом.

10. Лист митр. Шептицького до Православних Архиєреїв в Україні
02.07.2004 [12:32] // Патріархат // UGCC News
 
До осягнення наших національних ідеалів треба нам єдности, бо навіть при найбільшій єдности й найбільш посилених змаганнях із нашого боку, обставини можуть так скластися, що їх не осягнемо. Тому треба нам, скільки це тільки можливе, усунути всякі роздори і змагати до більшої єдности.

Помилка в тексті? Виділіть мишкою та натисніть Ctrl+Enter!
© 1995-2008 Українська Греко-Католицька Церква  Web від TRC